Çocuklar İçin Eldiven Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ve soğuklar başladı… Artık kapıdan dışarı çıkıldığında ellerini birbirine sürtüp “uuu baya soğuk” denilen günler geldi. Böyle zamanlarda kendimizi ve elbette çocuklarımızı sıcak tutmak için gerekli giyecekleri yanımızda bulundurmamız gerekmektedir. Yanımızda taşıyabileceğimiz giyecekler; atkı, bere, sıcak tutan kar kulaklıkları ve eldivendir. Bu giyecekler arasından ebeveynlerin satın alırken en kararsız bırakanı ise eldivendir.

Eldiveni Kullanmaya Başladığımız Zamanlar

Eldiven geçmiş zamanda pek çok çeşitli nedenler kullanılmaktaydı. M.Ö. 1400lü yıllarda Mısırlıların kullandığı keten eldivenler ilk icat edenler olarak bilinmektedir. 7. Yüzyılda Avrupa’da üst düzey ailelerde zenginlik ifadesi olarak da görülmüştür. Esas amacı olan soğuktan elleri korumak için kullanılan eldivenler ise, Türklerin bulunduğu Orta Asya bölgesinin çok soğuk olması sebebiyle uzun süredir Türkler tarafından kullanılmaktadır.  

Çocuklara Hangi Tip Eldiven Almalıyız?

Çocuklarımızın elleri üşümeden ama aynı zamanda en konforlu şekilde onların dışarıda oyun oynamaları için çok farklı çeşitli eldivenler bulunmaktadır. Bunları sizler için inceledik;

Parmaklı Yün Örme Eldiven

Bu tip eldivenler yün ve pamuklu oldukları için soğukta çocukları sıcak tutar. Parmaklı olduğu için objeleri kolay kavramasını sağlar. Fakat suyu geçirir ve çabuk ıslatırlar. Yıkanabilirler, fakat yün malzemesi içerdiği için düşük sıcaklıkta yıkanmasında fayda vardır. Yoksa yıkanma sonrasında çekebilir, minik parmaklar sığmayabilir. Bütçeye daha uygundur.

Çocuk Yün Eldiven Modelleri

Sizler için araştırıp seçtiğimiz çocuk yün eldiven modellerine hızlıca ulaşabilmeniz için aşağıdaki marka logolarının üzerine tıklayabilirsiniz.

Tek Parmaklı/ Parmaksız Polar Eldiven

Özellikle küçük çocukların kolay giyip çıkarması için uygun olan tek parmaklı eldivenler, polar tipi olması sebebiyle elleri çok sıcak tutar. Bileklerinin lastikli olması ya da bilekten bağlamalı olması çocukların oyun oynarken ellerinden çıkmasını önler. Bu tip eldivenler de suya dayanıklı değildir ve karlar içinde oynarken ellerin üşümesini hatta ıslanmasını engellemez. Bütçe için uygun markalar bulunmaktadır.

Çocuk Polar Eldiven Modelleri

Sizler için araştırıp seçtiğimiz çocuk polar eldiven modellerine hızlıca ulaşabilmeniz için aşağıdaki marka logolarının üzerine tıklayabilirsiniz.

U

Tek Parmaklı/ Parmaksız Kar Eldiveni

Küçük çocukları giydirirken rahatlık sağlayan tek parmaklı eldivenlerin kar eldiven tipleri, karda kullanımı çok rahat olan eldivenlerdir. Suya dayanıklıdır,  iç koruyucu yapısı sayesinde elleri kar tutan miniklerin elleri üşümez. Bazı markalarda fermuar uygulaması ile montun üzerine rahatlıkla giyilebilmektedir. Bilekten bağlama özelliği de bulunuyorsa tam olarak kara kışa hazır olunur. Bu tip eldivenler günlük kullanım için değil, daha çok kar zamanlarında oyun oynamak için çok idealdir.  Bütçe olarak diğer tip eldivenlere göre pahalıdır.

Çocuk Tek Parmaklı/ Parmaksız Kar Eldiveni Modelleri

Sizler için araştırıp seçtiğimiz çocuk tek parmaklı / parmaksız eldiven modellerine hızlıca ulaşabilmeniz için aşağıdaki marka logolarının üzerine tıklayabilirsiniz.

Parmaklı Kayak Eldiveni

Bu tip eldivenler kayak sporları için tasarlanmıştır. Özel dolgulu kumaşı ile çok düşük derecelerde bile el ısısını korumaktadır. Birçok tipi bulunan bu eldivenler, bilekte kapanması eli tam olarak sarması ile kayak sporları ile ilgilenen çocuklar için uygun tasarlanmıştır. Bütçe olarak eldiven tipleri arasında en pahalı olanlardır.

Çocuk Kayak Eldiven Modelleri

Sizler için araştırıp seçtiğimiz çocuk kayak modellerine hızlıca ulaşabilmeniz için aşağıdaki marka logolarının üzerine tıklayabilirsiniz.

Çocuklar İçin En Doğrusunu Seçmek

Günümüzde birçok markayı birçok farklı bütçe ile ulaşabilmekteyiz. Çocuklarımız için eldiven seçerken de en önemlisi doğru ölçüde olması ve ne için kullanmak istememizdir. Dağa kayak kaymaya mı gidiyorsunuz? Parka yağan kar ile oynamaya mı? Yoksa sadece soğuk bir havada dolaşacak mısınız?  Çocuğunuza hangi durumlar için kullanacağınızdan emin olduktan sonra eldiven seçimini bütçenize uygun farklı seçenekler ile alabilirsiniz. Çocuklarımızı her türlü hava durumlarına karşı uygun koruyucu kıyafetler seçip dışarıda uzun saatler vakit geçirmesiniz sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s